Ekonomik: Enerji Verimliliği, Düşük Yakıt Tüketimi

Ekonomik: Enerji Verimliliği, Düşük Yakıt Tüketimi

Dünyanın ilk seri üretim şarj edilebilir hibrit otomobilini üreten BYD'den, 16 yıllık deneyimin sonucu BYD Super DM Teknolojisi, yüksek düzeyde enerji verimliliği sağlamak ve daha düşük yakıt tüketimi sunmak üzere geliştirilmiştir, bu da çevre bilincine sahip tüketiciler için kullanışlı bir düşük karbon seçeneği sunar. Xiaoyun 1.5 L Benzinli Motor, %43,04’lük oranda sektör lideri termal verimlilik üretir.  %97 oranında verimli olağanüstü güçlü elektrik motoru, ekonomik bir performans sağlar ve %100 elektrikli sürüş menzili 80 km'ye kadar ulaşır. Hibrit kullanımda 1.000 km'den fazla, güven veren, uzun menzil sunar.

Işığını Yansıt

Işığını Yansıt

BYD SEAL U DM-i’ın çift U şeklindeki farları, ışınları güçlü bir şekilde yansıtarak yolun daha net görünmesini ve daha güvenli bir yolculuk yapmanızı sağlar. Kesintisiz arka farlarının zarif su damlaları deseniyle aracın şık tasarımı arkasında da görenleri etkilemeye devam eder.

Göz Alıcı 19 İnç Jantlar

Göz Alıcı 19 İnç Jantlar

19" aerodinamik tekerlekleriyle BYD SEAL U DM-i, tarzı ve verimliliği mükemmel bir şekilde birleştirir. Her detayı düşünülerek tasarlanmış bu jantlar aracın görüntüsünü çok daha şık bir hale getirirken sürtünmeyi en aza indirerek aracın performansını yukarı çıkartır.

Okyanustan İlham Alan Kristal Vites Kolu

Okyanustan İlham Alan Kristal Vites Kolu

BYD SEAL U DM-i’ın okyanustan ilham alan tasarımı kristal vites kolunda da kendini gösteriyor. Şık tasarımının yanında vites kolunun etrafında yer alan ana işlev düğmeleri de size kolay bir kontrol imkanı sunuyor.

Dokunmadan Duramayacağınız Dönebilen Ekran

Dokunmadan Duramayacağınız Dönebilen Ekran

BYD SEAL U DM-i elektrikli dönebilen 15.6 inç boyutunda dokunmatik ekranlı bir kontrol merkezine sahiptir. Sesli komut gibi birçok akıllı sistemi bünyesinde bulunduran, sürüşle ilgili bilgileri gerçek zamanlı olarak size ulaştıran ekran, sorunsuz ve keyifli bir yolculuk yapmanızı sağlar.

Konforlu Yolculuklar İçin Tasarlandı

Konforlu Yolculuklar İçin Tasarlandı

BYD SEAL U DM-i’ın çok işlevli koltukları size konforlu yolculuklar sağlamak için tasarlanmıştır. Elektrikli ayarlanabilir ön koltukların ısıtma ve havalandırma özelliğiyle uzun yolculuklarda bile konforunuzu koruyabilirsiniz. Sürücü koltuğunun ise hafıza özelliği sayesinde farklı sürücüler oturma pozisyonlarını kolayca ayarlayabilir.

Aydınlık ve Ferah Panoramik Cam Tavan

Aydınlık ve Ferah Panoramik Cam Tavan

BYD SEAL U DM-i’ın geniş panoramik açılır tavanıyla yolculuğunuz doğayla birleşir. Bol miktarda ışık ve temiz havanın içeri girmesiyle özgürlüğün tadını sonuna kadar çıkarmanızı sağlar. 

Benzersiz Bir Ses Deneyimi

Benzersiz Bir Ses Deneyimi

BYD SEAL U DM-i, gelişmiş NHV (Gürültü, Titreşim ve Sertlik Önleyici) teknolojisiyle yolculuk boyunca sakin ve rahat bir atmosfer sunarken son teknoloji 10  hoparlörlü Infinity ses sistemi de yolculuğunuza eğlence katar. Etrafı saran ortam ışıkları sesle senkronize bir biçimde hareket ederek benzersiz bir ses deneyimi yaratır. 

Sürüş Bilgileri Göz Hizanızda

Sürüş Bilgileri Göz Hizanızda

Sürüş esnasında önemli bilgileri doğrudan ön cama yansıtan Head-Up Display ile BYD SEAL U DM-i, kritik verileri sürücünün görüş alanı içinde tutar ve güvenli bir yolculuk yapmanızı sağlar. 

Geniş Arka Koltuklar

Geniş Arka Koltuklar

BYD SEAL U DM-i’ın geniş arka koltukları bol miktarda bacak boşluğu sunarak arka koltuktaki yolcuların konforunu artırır. Bu sayede arka koltuktaki yolcularınız uzun yolculuklar da bile rahat ederler. Ayrıca koltukların yolcuyu saran yapısı konforu üst seviyelere çıkarır. 

Geniş Depolama Kapasitesi

Geniş Depolama Kapasitesi

BYD SEAL U DM-i, arka koltuklar katlandığında 1.440 litreye kadar genişleyebilen 425 litrelik bir bagaj kapasitesine sahiptir. Bu geniş kapasite sayesinde, bagaj ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilirsiniz. 

Fütüristik Orta Konsol

BYD SEAL U DM-i’ın iç tasarımının her parçasında hissedilen fütüristik yaklaşım, aracın orta konsolunda da tüm şıklığıyla kendini belli eder. Sahip olduğu çift katlı depolama gözüyle zarif ve konforlu olmanın yanı sıra çok pratiktir.

Güvenlik

BYD SEAL U DM-i, özellikle aileler için 7 adet hava yastığı, Acil durum şerit takibi, Ön çarpışma uyarısı ve Otonom acil durum freni gibi birçok aktif ve pasif güvenlik önlemine sahiptir.

Onu Farklı Yapan Ne?

BYD Super DM teknolojisi diğer şarj edilebilir hibrit (PHEV) teknolojilerinden oldukça farklıdır. BYD’nin Super DM teknolojisi elektrik tabanlı bir hibrit sistemdir. Bu hibrit sistem, yüksek güçlü elektrikli motoru ve büyük kapasiteli güç bataryası sayesinde ana güç kaynağı olarak elektriği kullanır. Benzinli motor sadece performansa destek içindir. Bu yenilikçi sistem yakıt ve enerji verimliliğine odaklanır, farklı sürüş senaryolarına kolayca adapte olur.

BYD Super DM Teknolojisi

BYD’nin Super DM (Dual Mode) teknolojisi, şarj edilebilir hibrit(PHEV) teknolojisinde bir devrim yapıyor. BYD tarafından özel olarak geliştirilen bu teknoloji, enerji verimliliği, düşük yakıt tüketimi, sürüş performansı ve konfor dahil pek çok alanda sayısız fayda sağlıyor. 

BYD Super DM Teknolojisi

Üç Farklı Güç Kaynağı Modu

Sürüş koşullarının %90'ında gücünü elektrik motorundan alır.

%100 Elektrikli Güç Modu: Şehir İçi Sürüşlerde Konfor

%100 Elektrikli Güç Modu: Şehir İçi Sürüşlerde Konfor

  • Elektrikli araçlarla özdeşlemiş hızlı tepki süresinin ve mükemmel sürüş konforunun tadına sessiz yolculuklarda varın.
  • Regeneratif frenlemeyle enerji toplar ve menzili artırır.
  • Elektrikli Araç Modu’nda tekerlekler gücünü %100 elektrikli motordan alarak tamamen elektrikli bir sürüş deneyimi sunar. Bu sırada Xiaoyun Benzinli Motoru beklemede kalır.

Paralel Hibrit Sürüş Modu:Tam Güç Modu

Paralel Hibrit Sürüş Modu:Tam Güç Modu

  • Tekerlekler hem elektrik motoru hem de Xiaoyun Benzinli Motoru tarafından çalıştırılır. 
  • Bu mod, otoyollarda sollama gibi durumlarda hızlı bir ivmelenme sağlayarak yüksek güç performansı sunar. 
  • Düşük batarya doluluğu değerinde yüksek hızlı bir seyir için tekerlekler %100 Xiaoyun Benzinli Motoru tarafından çalıştırılır, bu da ekonomik ve verimli güç kullanımı sağlayarak yakıt tüketimini azaltır. 

Sıralı Hibrit Sürüş Modu: Daha Uzaklara Git

Sıralı Hibrit Sürüş Modu: Daha Uzaklara Git

  • Batarya gücü, kullanıcı tarafından belirlenen batarya doluluğunun altına düştüğünde, benzinli motor, menzili uzatmak için otomatik olarak devreye girer.
  • Xiaoyun Benzinli Motoru bataryayı şarj eden bir jeneratör görevi görürken tekerlekler elektrik motoru tarafından çalıştırılır, bu da hibrit sürüş (HEV) modunu menzili uzatmak için ideal bir seçenek haline getirir.

BYD SEAL U DM-i

Standart donanımında LED ön farlar ve LED fren lambaları, 19 inç alüminyum alaşımlı jantlar, panoramik cam tavan, 10 hoparlörlü Infinity ses sistemi, ön cama yansıtılan renkli bilgi ekranı (head-up display), 15,6 inç elektrikli dönebilir dokunmatik multimedya ekranı, 360 derece panoramik görüş kamerası, elektrikli ayarlanabilir havalandırmalı ve ısıtmalı ön koltuklar gibi özelliklerle birlikte sunuluyor.

Teknik Özellikler ve Donanım
BYD SEAL U DM-i
Arttırılmış Güvenlik

Arttırılmış Güvenlik

Blade Batarya’nın ham maddesi Lityum demir fosfat, yavaş ısı üretimi, düşük ısı salınımı ve oksijen salınımı olmaması gibi birçok faydalı özelliği beraberinde getirir. Ayrıca, benzersiz düz dikdörtgen şekli soğutma verimliliğini ve ön ısıtma performansını artırır. Blade Batarya, yangın veya duman çıkarmayarak çivi penetrasyon testini güvenli bir şekilde geçmiştir.

Çivi ile Delme Testi

Çivi ile Delme Testi

Çivi ile Delme Testi, bataryanın maruz kaldığı en zorlu testlerden birisidir ve Blade Batarya, bu zorlu testi bile başarıyla geçmiştir. Bu senaryo genellikle ciddi bir trafik kazasında dış metal cisimlerin bataryaya nüfuz etmesi sonucunda meydana gelmektedir. Blade Batarya, yangın veya duman çıkarmayarak çivi delme testini güvenli bir şekilde geçmiştir. Yüzey sıcaklığı 30°C ila 60°C arasında ölçümlenmiştir.

Optimize Edilmiş Dayanıklılık

Optimize Edilmiş Dayanıklılık

Her hücre, bir dizi halinde düzenlendiğinde, her hücre, kuvveti karşılamaya yardımcı olmak için bir yapı kirişi görevi görerek çalışmaktadır. Üst ve alt tarafında yüksek dayanıklılığa sahip panellerle donatılmış alüminyum petek benzeri yapısı, dikey yönde dayanıklılığı büyük ölçüde arttırır. Bu devrim niteliğindeki tasarım, Blade Bataryaya optimize edilmiş dayanıklılık sağlar.

Daha Uzun Menzil

Daha Uzun Menzil

Blade Bataryanın alan kullanımı, geleneksel batarya paketlerine kıyasla % 50'den fazla arttırılmıştır, bu da geliştirilmiş enerji yoğunluğu sağlar ve daha uzun bir menzil sunar.

Daha Uzun Ömür

Daha Uzun Ömür

Blade Batarya, 3000'den fazla şarj ve deşarj döngüsünden oluşan uzun bir pil ömrüne sahiptir.

BYD SEAL U DM-i Talep Formu

Elektrikli BYD ailesinin yeni üyesi şarj edilebilir hibrit BYD SEAL U DM-i, Şimdi Türkiye yollarında!

Aşağıdaki formu doldurun, bayimiz sizi arasın!